Poradnik

Stwórz perfekcyjny grafik pracy!

Harmonogram czasu pracyW każdej firmie znajduje się ktoś odpowiedzialny za układanie grafiku pracy - zwykle jest to właściciel lub menedżer. Coś, co jawi się jako przymusowe ślęczenie nad nudną rozpiską w Excelu, ma w rzeczywistości ogromny wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Czy wiesz, że jakość grafiku pracy pozostaje w bezpośrednim związku z wizerunkiem firmy, jej finansami oraz z zadowoleniem pracowników? Źle utworzony harmonogram pracowniczy zwiastuje same kłopoty, za to przyłożenie się do tego zadania procentuje wieloma wymiernymi korzyściami. W niniejszym artykule omawiamy te zależności i tłumaczymy, do czego należy przywiązać największą wagę, kiedy układa się firmowy grafik.

Więcej…

 

Jak ukryć swój adres IP? Proxy, VPN i Tor

InformatykaPowodów na to, aby chcieć ukryć swoje IP internauci mają bardzo dużo. Dzięki niemu możliwe jest monitorowanie działań użytkownika sieci przy pomocy programów szpiegowskich, czy jego identyfikacja po imieniu i nazwisku. Wiele popularnych portali internetowych podaje przy komentarzach adres IP osób włączających się do dyskusji, jeśli chcemy pozostać w sieci anonimowi dla większości, możemy ukryć swoje IP. Jest na to kilka sposobów. Przedstawimy Wam te najpopularniejsze i najbardziej skuteczne.

Więcej…

   

Na czym polega administracja siecią komputerową?

Administracja siecią komputerowąBranża informatyczna kryje wiele zagadek. Jedną z nich jest administracja siecią komputerową, która niesie bardzo ważne zadania i określony cel.

Więcej…

 

Android, iOS czy Windows Phone - jaki system wybrać?

System operacyjny dla smartfonaNajpopularniejsze systemy operacyjne dla urządzeń mobilnych to Android, iOS oraz Windows Phone. Oferują one podobne możliwości, jednak zasadniczo różnią się mechaniką i specyfiką działania. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, sprawdź jakie są wady i zalety każdego oprogramowania oraz czy w efekcie spełni ono twoje indywidualne potrzeby.

Więcej…