Netbooki i laptopy dla podróżujących

Laptop dla podróżującychJeśli dużo podróżujesz, na pewno wiesz, jak uciążliwym balastem bywa ciężki laptop. A gdyby tak mieć pod ręką lekkiego netbooka lub cienkiego notebooka, który nie zajmie dużo miejsca w plecaku i nie doda kilogramów w bagażu podręcznym? Sprawdź, jakie modele sprawdzą się w podróży!

Sprzęt do plecaka, czyli jaki netbook dla podróżnika?

Jeżeli należysz do tych podróżników, którzy swój bagaż wolą nosić na plecach, przy pakowaniu na pewno unikasz ciężkich sprzętów. Nieważne, czy wybierasz się w podróż stopem, czy pociągiem, ciężki plecak nigdy nie jest pożądany. Stąd większość backpackerów decyduje się na to, by laptopa zostawić w domu. Z drugiej strony, komputer przenośny jest często niezbędny do organizacji podróży lub pracy zdalnej.

Jeśli komputer w plecaku to w Twoim przypadku konieczność, najlepiej będzie pełnowymiarowego laptopa zastąpić na czas podróży poręcznym netbookiem. Taki miniaturowy laptop nie zajmie dużo miejsca w bagażu, jest też wystarczająco lekki, by nie sprawić Ci problemów nawet podczas pieszej wędrówki. Dodatkowo, jego bateria zapewni Ci wiele godzin pracy nawet bez dostępu do zasilania.

Laptop dla podróżujących

Obawiasz się o to, czy sprzęt nie będzie działał zbyt wolno lub się zawieszał? Niektóre dostępne na rynku małe laptopy i netbooki, np. marki HP, są równie wydajne, co duże komputery osobiste. Jedyną różnicą jest niewielki ekran, dlatego jeśli lubisz w podróży oglądać filmy, nie spodziewaj się komfortu niczym w kinie.

Cienki, lekki laptop - jaki ultrabook do walizki?

Podróżujesz przede wszystkim z walizką na kółkach? Nie ma powodu, by zawężać poszukiwania idealnego laptopa tylko do bardzo małych modeli. Z powodzeniem zmieścisz w bagażu ultrabooka, który - choć o standardowo dużym ekranie - wyróżnia się wyjątkowo cienką obudową. Dzięki temu, nie zajmuje dużo miejsca. Ultrabooki są też najczęściej wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, co pozwala bezpiecznie je przewozić i używać poza tradycyjnym stanowiskiem pracy.

Wybierając ultrabooka, który sprawdzi się w podróży, sprawdź, jak solidnie jest wykonany. Skrzypiące zawiasy czy uginająca się pokrywa mogą oznaczać, że sprzęt nie wytrzyma upadku albo wstrząsów w luku bagażowym. Oprócz tego, dowiedz się, jak długo dany model może pracować na baterii.

Laptop dla podróżujących

Tablet 2w1 - do pracy i rozrywki na pokładzie

Alternatywą do zabierania w podróż komputera jest tablet 2w1 - niewielkie urządzenie mobilne z dotykowym ekranem i pełną klawiaturą. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość odłączenia wyświetlacza i korzystania tylko z funkcji tabletu. Taka opcja sprawdzi się na pokładzie samolotu, spodoba się także dzieciom znudzonym w trakcie długiej jazdy samochodem. Z kolei dzięki temu, że tablet został połączony z klawiaturą, korzystanie z Internetu czy odpisywanie na maile jest znacznie bardziej komfortowe. Urządzenia tego typu mają najczęściej wbudowany modem LTE, który umożliwia dostęp do sieci z dowolnego miejsca na wiecie. Tablet z odbiornikiem GPS dobrze sprawdzi się też w roli nawigacji i przewodnika turystycznego.

Komentarze