Gdzie założyć sklep internetowy, czyli wybór najlepszego oprogramowania dla swojego e-sklepu

Oprogramowanie dla e-sklepuNa prowadzenie sklepu internetowego decyduje się coraz więcej osób. Nie brakuje również przedsiębiorców, którzy otwierają nowy kanał sprzedaży i przenoszą swój sklep stacjonarny do Sieci, dzięki czemu mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zintensyfikować swoje zyski. Bez wątpienia dobrze prosperujący e-sklep jest sposobem na odnotowanie niemałych zysków, dlatego też w Internecie każdego roku pojawiają się setki nowych.

Bardzo ważną kwestią podczas zakładania sklepu online jest to, aby wybrać odpowiednie oprogramowanie. Do dyspozycji są zarówno drogie i czasochłonne rozwiązania, jak również znacznie tańsze i szybsze w realizacji warianty.

Gdzie założyć sklep internetowy, czyli wybór najlepszego oprogramowania dla swojego e-sklepu

Każda osoba chcąca założyć sklep internetowy, musi wybrać odpowiednie do niego oprogramowanie. Najlepsze będzie oczywiście takie, które zostanie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Wybór odpowiedniego oprogramowania jest niezwykle istotną kwestią, podobnie zresztą jak kwestia promocji i sprzedaży. Jako przyszły właściciel e-sklepu do dyspozycji mamy kilka opcji. Najdroższą, ale zarazem najbardziej spersonalizowaną, jest zlecenie wykonania oprogramowania zewnętrznej firmie, która stworzy je od podstaw zgodnie ze wszystkimi naszymi wytycznymi. To niestety kosztuje sporo pieniędzy i czasu. Jeśli komuś zależy na szybkich założeniu sklepu online i to bez nadwyrężania firmowego budżetu, to znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na oprogramowanie open source. Nie jest to jednak polecana opcja w przypadku osoby, która nie posiada wiedzy z zakresu szeroko pojętej informatyki ani też nie dysponuje sporą ilością czasu. Nie mówiąc już o kosztach dodatkowych, które trzeba pokryć we własnym zakresie.

Jeszcze większą wygodą jest wybranie sklepu w modelu SaaS, czyli oprogramowania w modelu abonamentowym. Dzięki temu można za większe lub mniejsze pieniądze korzystać z kompleksowego oprogramowania, które jest ciągle aktualizowane w cenie abonamentu. Na rynku dostępnych jest wiele platform oferujących możliwość założenia sklepu internetowego w modelu SaaS, dzięki czemu można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. W celu znalezienia najlepszej dla siebie oferty, należy zapoznać się z co najmniej kilkoma. Od wielu lat bardzo dobrym rozwiązaniem jest platforma sklepowa Sky-Shop.pl, która może pochwalić się już tysiącami zadowolonych klientów. Z oprogramowania tego korzystają zarówno małe sklepy internetowe, jak również te średnie oraz prężnie rozwijające się e-sklepy z bogatym i zróżnicowanym asortymentem.

Czy oprogramowanie sklepu internetowego Sky-Shop.pl jest rzeczywiście godne uwagi?

Na prowadzenie sklepu internetowego w modelu SaaS decyduje się coraz więcej osób, a wybór bardzo często pada na platformę sklepową Sky-Shop.pl, która oferuje szereg korzyści swoim klientom. Pierwszą zaletą tego rozwiązania jest to, że możliwe jest założenie swojego e-sklepu w zaledwie kilkanaście sekund. Jak to możliwe? Otóż wszystko odbywa się online, bez konieczności wychodzenia z domu czy siedziby w firmie. Kolejnym plusem jest to, że nie trzeba posiadać dużego kapitału na start, dzięki czemu z opcji tej mogą śmiało korzystać także nowo powstałe firmy i te z ograniczonym budżetem. Założenie e-sklepu za pośrednictwem platformy sklepowej Sky-Shop.pl jest banalnie proste i nie trzeba od razu nawet uiszczać żadnych opłat. Po założeniu e-sklepu możliwe jest przetestowanie go i to całkowicie za darmo przez pierwsze czternaście dni. Po tym czasie należy wybrać interesujący nas abonament, który opiewa na konkretną kwotę, po czym można już cieszyć się w pełni prosperującą witryną, która może dla nas zacząć zarabiać niemalże od zaraz - z ogromną liczbą integracji z hurtowniami/Allegro/firmami kurierskimi, darmowymi szablonami RWD, dobrym przygotowaniem do SEO i szeregiem najróżniejszych funkcjonalności.

Komentarze