Dobry antywirus 100% ochroną dla firm

Ochrona antywirusowaJak pokazują zeszłoroczne raporty o zagrożeniach cyberbezpieczeństwa w firmach, olbrzymia liczba przedsiębiorstw zetknęła się bezpośrednio z problemem kradzieży danych, prób włamania na konto, do komputerów lub do sieci Wi-Fi. W wielu przypadkach skutkowało to utratą klientów lub stratami finansowymi.

AVG Internet security zapewnia skuteczna ochrona przed kradzieżą danych

Dobry antywirus powinien chronić firmę przed takimi scenariuszami. To nie tylko skaner, wychwytujący złośliwe oprogramowanie. Teraz program antywirusowy jest strażnikiem systemu, sieci i aktywności online, a jego zadania są bardziej rozbudowane niż tylko sprawdzanie plików na dysku.

Do podstawowych zadań należy m.in. zapewnienie bezpiecznej korespondencji i Internetu. Każdy przedsiębiorca musi wymieniać maile z klientami, jak również sprawdzać informacje online. Dobry antywirus pomoże robić to w bezpieczny sposób. AVG Internet Security ma wiele funkcji, które chronią podczas wykonywania tych czynności.

To m.in. filtrowanie wiadomości śmieci, usuwanie wirusów z załączników oraz kontrolowanie linków z wiadomości (czy na pewno prowadzą tam, gdzie sugerują że prowadzą). AVG chroni również w sytuacji ataku z wykorzystaniem ransomware, bo blokuje próby szyfrowania danych na dysku.

Istotna nieprzerwana ochrona dzięki AVG

Najlepszy antywirus monitoruje również wszystko co dzieje się w sieci. Bada strony i pobierane pliki by użytkownik nie ściągnął sobie przypadkiem wirusów; ostrzega przed fałszywymi witrynami banków lub płatności elektronicznych. Czyści również przeglądarkę z pasków narzędzi, zainstalowanych dodatków i podejrzanych wtyczek, by hakerzy nie wykorzystali ich do ataku.

Z najlepszymi antywirusami bezpieczna jest także firmowa sieć. Skanowanie i monitorowanie jej stanu pomaga wykryć luki w zabezpieczeniach zanim zostaną wykorzystane. AVG Internet Security kontroluje również ruch w sieci i pracę routera, co zapewnia pełne bezpieczeństwo Wi-Fi. Można go z łatwością dostosować do potrzeb użytkownika. Prosty w obsłudze panel sterowania ułatwia personalizację programu, a możliwość wyłączania powiadomień (tryb cichy) sprawia, że AVG nie przeszkadza w pracy.

Wśród funkcji które polecają przedsiębiorcy warto wskazać ochronę kamery (już nie trzeba jej zaklejać bo AVG Internet Security pilnuje by korzystały z niej tylko uprawnione programy) oraz kasowanie plików bez możliwości odzyskania (niszczarka danych).

AVG Internet Security jest skutecznym i dobrym antywirusem dla firm, wielokrotnie nagradzanym w testach programów ochronnych. Warto powierzyć mu bezpieczeństwo swojego biznesu.

Zobacz jaką ochronę zapewnia antywirus AVG.

Artykuł powstał dzięki CORE - polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Logo AVG

Komentarze