Aplikacje i programy na tablet niezbędne dla właścicieli firm

Aplikacje na tabletTablet jest dla wielu idealnym urządzeniem, bo mieści dużo danych i nadaje się do oglądania zdjęć. Co ważne, można wybrać, czy będzie to model z Windowsem, iOS czy Androidem i używać aplikacji lub programów komputerowych zależnie od potrzeb.

Windows to system, który krótko był wykorzystywany w telefonach Nokia. Poza tym jednak kojarzy się głównie z komputerami stacjonarnymi i laptopami. Wybierając tablet z takim systemem operacyjnym, można więc korzystać z wszystkich popularnych programów komputerowych ułatwiających prace biurowe, takich jak Asana i Trello. Oba z nich to programy do zdalnego zarządzania zespołem, które można wykorzystywać również do samodzielnego planowania sobie zadań.

Windows na swoich tabletach mają takie firmy jak Kiano i Lark. Równie rzadki jest system operacyjny iOS, który zdarza się tylko na urządzeniach typu iPad. Dla kogoś, kto już ma iPhone czy komputer stacjonarny z tym systemem, posiadanie takiego tabletu będzie wygodne, bo łatwo zsynchronizuje pliki pomiędzy urządzeniami. IOS posiada też wiele unikalnych aplikacji, jak OmniFocus do zarządzania czasem. Działa na niego też wiele aplikacji dostępnych na innych platformach, jak Skype czy Slack. Whatsapp na tablecie typu iPad nie będzie jednak działał poza wersją on-line.

Aplikacje na tablet

Komunikacja czyli Slack i Whatsapp na tablecie

Najbardziej uniwersalny będzie tablet z Androidem, bo to system wykorzystywany też w większości telefonów. Będą na nim działały popularne aplikacje jak Google Drive czy Slack, które znacznie ułatwiają planowanie i organizację w firmie. Do komunikacji z klientami najbardziej uniwersalny będzie Whatsapp na tablecie, bo to aplikacja, która umożliwia wysyłanie różnego typu wiadomości i plików. Instalacja Whatsappa na urządzeniu przenośnym z Androidem może wydawać się skomplikowana tym, których sprzęt nie posiada wbudowanej karty sim.

Twórcy upewnili się, że istnieje możliwość weryfikacji konta również w przypadku Whatsappa na tablecie bez karty sim, co znacznie uprościło instalację. Przy okazji aplikacji działających na Android warto wspomnieć też o ostatnich rozszerzeniach do Gmaila, które można wykorzystywać do komunikacji i planowania. Teraz kalendarz, notatki czy czat działają w jednym miejscu, ułatwiając pracę.

Aplikacje na telefon

Programy do prowadzenia księgowości i tworzenia faktur

Ten serwis pocztowy ma już własny czat i rozszerzenia, takie jak kalendarz czy dostępne w Chrome dodatkowe foldery, dzięki którym można lepiej organizować sobie pracę. W innych przeglądarkach da się zainstalować rozszerzenie do Gmaila takie jak Sortd, by odhaczać zadania i robić listy.

Popularną aplikacją do zarządzania finansami jest Invoice2Go. Pozwala łatwo tworzyć faktury i panować zarówno nad wydatkami, jak i na przychodami i zaległymi pieniędzmi. Z kolei Square Register pozwala śledzić i przygotowywać sprzedaż towarów, tworząc wirtualny magazyn w tablecie. To sprawia, że firmą można zarządzać w biegu czy podczas urlopu. Wszystkie wymienione aplikacje są darmowe.

Autor: www.euro.com.pl.

Komentarze